Με ιδανικές καιρικές συνθήκες για ιστιοπλοΐα και δυνατές μονομαχίες για τα 10 σκάφη που συμμετείχαν, ολοκληρώθηκε το 9ο Athens Trophy, που διοργάνωσε ο Πανελλήνιος Όμιλος Ιστιοπλοΐας Ανοικτής Θαλάσσης (ΠΟΙΑΘ), σε συνεργασία με τον Ναυτικό Όμιλο Ελλάδος (ΝΟΕ).

17/05/2018 • 14:52
          Ιστιοπλοΐα
          16/05/2018 • 21:22

Οι εθνικές ομάδες Φιν, 47 και 49er

Συγκροτήθηκαν οι εθνικές ομάδες στις κατηγορίες ΦΙΝΝ, 470 και 49er για το 2018 μετά τη διαξαγωγή των πανελληνίων πρωταθλημάτων στον ΝΟΕ.

15/05/2018 • 17:55
              Βάθρο αθλητών ιστιοπλοΐας
              14/05/2018 • 20:34

«Χρυσός» ο Κυρπόγλου

Ένα ακόμη χρυσό μετάλλιο νεαρού αθλητή σε μεγάλους διεθνείς αγώνες πανηγυρίζει η ελληνική ιστιοπλοΐα.

11/05/2018 • 18:25

Τα αποτελέσματα στα Πανελλήνια πρωταθλήματα 470, ΦΙΝΝ ΚΑΙ 49ER

Συναρπαστικές ιστιοδρομίες έγιναν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα της κατηγορίας 470 ανδρών που ολοκληρώθηκε στον Ν.Ο.Ε με τη συμμετοχή 15 σκαφών. Μετά από μεγάλη μάχη την πρώτη θέση κατέκτησαν οι Π. Μάντης- Π. Καγιαλής του ΙΟΠ και του ΝΟΚΒ αντίστοιχα με 17 βαθμούς σε 9 ιστιοδρομίες. Δεύτεροι τερμάτισαν με 18 βαθμούς οι Β. Παπουτσόγλου - Ι. Ορφανός του ΙΟΠ και την τρίτη θέση κατέλαβαν οι Τ. Αθανασόπουλος - Δ. Τασσιός του ΝΟΤΚ με 24 βαθμούς.

10/05/2018 • 14:49

Σταθερά στην 6η θέση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Λέιζερ Ράντιαλ της Γαλλίας βρίσκεται Ο Κυπρόγλου

Στην 6η θέση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Λέιζερ της Γαλλίας με 46 βαθμούς σε 59 σκάφη εξακολουθεί να βρίσκεται ο Παντελής Κυρπόγλου. Στην 5η και 6η ιστιοδρομία της κατηγορίας Ράντιαλ ανδρών ο ιστιοπλόος του Ν.Ο Βουλιαγμένης πήγε αρκετά καλά και τερμάτισε 11ος και 6ος αντίστοιχα.

Έκτος ο Κυρπόγλου στο Ευρωπαϊκό της Γαλλίας.
                    09/05/2018 • 20:48
                      08/05/2018 • 21:48