13/01/2018 • 23:03
    Κολοσσός-Τρίκαλα
    13/01/2018 • 19:01

Άνετη νίκη για τον Κολοσσό

Ο Κολοσσός, χωρίς να κουραστεί ιδιαίτερα νίκησε 78-60 τα Τρίκαλα και βελτίωσε το ρεκόρ του στο πρωτάθλημα σε 6-6. Οι Ροδίτες με φοβερή ευστοχία το πρώτο ημίχρονο, έφτιαξαν διαφορά και επέστρεψαν στις νίκες.

Κύμη-Κολοσσός
    06/01/2018 • 19:00

Στην παράταση η Κύμη

Το πεντάλεπτο της παράτασης χρειάστηκαν Κύμη και Κολοσσός για να λύσουν τις διαφορές τους κι εκεί οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι, με περισσότερες δυνάμεις και επικράτησαν με 93-89.

Λυκογιάννης: «Ψάχναμε μια μεγάλη νίκη»

Ο Κολοσσός Ρόδου νίκησε στην Πάτρα τον Προμηθέα και ο Άρης Λυκογιάννης στην συνέντευξη τύπου υποστήριξε πως η ομάδα του πέτυχε την μεγάλη νίκη που έψαχνε.

Προμηθέας-Κολοσσός
    17/12/2017 • 20:15

Ροδίτες ιππότες άλωσαν την Πάτρα

Ο Προμηθέας γύρισε από το -12 στο 36΄ (62-74) στο -2 στο 39΄ (76-78), αλλά ο Κολοσσός άντεξε και πανηγύρισε μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην Αχαϊα με σκορ 76-80.

11/11/2017 • 20:52

Λυκογιάννης: «Χάσαμε ριμπάουντ και τον έλεγχο του ρυθμού»

Ο Προπονητής του Κολοσσού, Άρης Λυκογιάννης στην συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα στο Λαύριο, υποστήριξε πως η ομάδα του ηττήθηκε γιατί έχασε την μάχη των ριμπάουντ και τον έλεγχο του ριμπάουντ. Παράλληλα στάθηκε και στην διαφορά των φάουλ.

17/01/2018 • 16:58